Kritický seriál

Artbanka je projekt, který od svého vzniku vyvolal na české výtvarné scéně vlnu nadšení, ale také určité rozpaky. Rozhodli jsme se proto oslovit zakladatele a spolupracovníky Artbanky a několik kritiků celého projektu, aby se k problematickým aspektům vyjádřili na kameru. Rozhovory vznikaly v době od prosince 2011 do března 2012.

Nový cyklus pořadů na Artyčok.TV bude pokusem o reflexi současného uměleckého provozu a jeho aktuálních problémů. Převážně prostřednictvím komentářů a rozhovorů se budeme snažit upozornit na příznačné a sporné momenty, které v danou chvíli rezonují uměleckou komunitou. Konfrontací protikladných názorů a přístupů chceme klást otázky i hledat odpovědi a možná řešení dané problematiky.

 

3x okomentováno “ARTBANKA”

 1. fra napsal09. kvě. 2012:

  mnichovska artbanka (artotheka) je vlastnena mestem !
  http://www.muenchen.de/int/en/Rathaus/culture/museums/Artothek/index.html

 2. Abc napsal17. kvě. 2012:

  Interesting… I had my doubts, but it seems the only problem is the self-definition of Artbanka. They need to state it very clearly that it is a private institution with a commercial interest. Then it is a very worthy undertaking which deserves praise. Unfortunately the fact that Artbanka presents itself like a non-profit altruistic organization creates a very wrong perception. Now they just seem to be a leech sucking public money, with zero transparency. And no-one can tell the truth, which opens space for speculation.

 3. jacob napsal21. kvě. 2012:

  velmi zajimava situace..
  (grammar alert: uplnej konec – rozhovory se natacelY)

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)