Reportáže

Public Meeting je základním kamenem aktivit, které realizuje britská platforma Enemies of Good Art. V roce 2009 se poprvé v londýnské Whitechapel Gallery sešlo na 20 umělkyň a umělců, aby společně za přítomnosti vlastních dětí otevřeli téma svobodné umělecké tvorby a zároveň rozebrali problematiku umělců, kteří jsou současně také rodiči.

Od tohoto okamžiku seznamuje projekt Enemies of Good Art veřejnost s jejich autentickou zkušeností, jak skloubit profesní a soukromý život. Mezi hlavní aktivity tohoto sdružení patří pořádání veřejných diskuzí, které se vyznačují širokým záběrem témat, interdisciplinaritou a dokumentací, díky které je možné si záznamy téměř všech setkání poslechnout zpětně on-line na jejich internetových stránkách.

Martina Mullaney vystudovala fotografii na Royal College of Art v Londýně a spolupořádala pod hlavičkou Enemies of Good Art osm veřejných setkání ve Whitechapel Gallery, Tate Modern nebo Southbank Centre. Od roku 2010 vede vlastní pořad na britské rádiové stanici Resonance, mezi jejími hosty se objevili Wendy Ewald, Hermione Wiltshire, Susan Bright, Rut Blees Luxembourg, Jennifer Thatcher, Camilla Brown, Rachel Anderson, Elinor Carucci, Helen Knowles, Jude Kelly, Catherine Grant, Josie Appleton, Paul Halliday, Lina Dzuverovic, Ken Pratt, Jemima Brown, Gideon Mendel, Irene Revell a Hannah Black.

http://www.enemiesofgoodart.org/

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)