Kritický seriál

Nový díl kritického seriálu vychází z vleklé kauzy okolo vzniku ostravské městské galerie. Zdánlivě lokální spor o „správnou“ podobu jedné instituce ovšem představuje daleko zajímavější rámec dění, který je veskrze symptomatický pro mnoho nejasných a podivných pohybů na české umělecké scéně a celém poli kulturní politiky vůbec. Ostrava se, zejména v poslední dekádě pokouší proměnit v hi-tech vědecké a technologické centrum se silnou vzdělávací a kulturní politikou, ovšem možná už samotný neúspěch při kandidatuře na Evropské Hlavní Město Kultury 2015 vypovídá o nutnosti uchopení (chápání) a realizace tohoto přerodu jinak.
Studie případu OMG je zmenšeným modelem celorepublikové problematiky (nejen) kulturní politiky současnosti a ukazuje, kam až je třeba upírat pozornost, aby bylo vůbec možné se na tomto poli smysluplně pohybovat a konat. Zároveň zkoumá pestrou a různorodou pavučinu zájmových skupin, které se v této oblasti chtějí realizovat či se alespoň podílet na jednotlivých rozhodnutích.
OMG je ovšem i určitou (ač ještě ne zcela potvrzenou) nadějí, že přísným a vytrvalým kritickým dohledem nad formováním veřejné instituce (institucí veřejného zájmu) lze i zvnějšku rozhodovacího aparátu dosáhnout přesvědčivých výsledků a měnit leckterá chybná či skandální rozhodnutí i po jejich přijetí.

2komentáře “OMG!!!”

  1. JH napsal30. pro. 2014:

    Strašně se to seká :-(( Škoda, že to nebylo někde ke stažení…

  2. janek napsal02. led. 2015:

    dobry den, bohuzel mame docasny problem s novym prehravacem, pracujeme na tom jak se da! omlouvame se za problemy s prehravanim, rovnez nas to mrzi*

    funkce stahovani videi by mela byt take brzy obnovena, ale prehravac by mel byt kazdopadne schopen reagovat na rychlost pripojeni u divaka a podle toho prizpusobit kvalitu videa, aby se nesekalo

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)