Okno do videoarchivu VVP AVU

Uvádíme záznam přednášky Jána Mančušky a Víta Havránka v galerii Display z roku 2005, který natočil Zbyněk Baladrán.

Umělec Ján Mančuška (1972 – 2011) nastoupil na českou výtvarnou scénu v 90. letech dvacátého století, po roce 2000 se prosadil i v mezinárodním uměleckém provozu.

Vít Havránek (1971) je teoretik umění, kurátor, organizátor kulturních projektů a editor publikací o umění. Od roku 2002 je ředitelem iniciativy pro současné umění tranzit.cz. Připravil řadu výstav a projektů na české i mezinárodní umělecké scéně.

Zbyněk Baladrán (1973) je umělec, kurátor a architekt výstav. Vystavuje v Čechách i v zahraničí. V roce 2007 spoluzaložil a spoluprovozoval galerii Display v Praze. Po její transformaci do projektu tranzitdisplay se dál podílí na vedení jejího programu.

Galerie Display fungovala v letech 2001 až 2006 v Bubenské ulici v Praze. Založili a vedli ji umělci Zbyněk Baladrán a Tomáš Svoboda a historici umění a kurátoři Ondřej Chrobák a David Kulhánek. Byla nekomerční galerií zaměřenou na vystavování současného zahraničního umění. V roce 2007 se spojila s iniciativou tranzit.cz a transformovala se v zázemí pro současné umění tranzitdisplay.

Více informací:
o Jánu Mančuškovi:
http://janmancuska.com

o Vítu Havránkovi:
http://cz.tranzit.org/cz/lide/tým/vc3adthavrc3a1nek

o Zbyňku Baladránovi:
www.zbynekbaladran.com

o galerii Display a projektu tranzitdisplay:
www.tranzitdisplay.cz
www.display.cz

Děkujeme Zbyňkovi Baladránovi za poskytnutí videa videoarchivu VVP AVU.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)