Videoart/Audiovisual

Videoperformance Autistic boys vznikla ve spolupráci s Marijou Repsyte (Litva). Jedná se o remake videa mezinárodního uměleckého uskupení Authentic Boys (Nizozemsko).

Přesmyčkou názvu a změnou opakujícího se pohybu aktérů je měněn obsah i výsledná informace, s minimální odlišností samotné formy filmového vyprávění. Původní verze poukazuje na Brownův pohyb, fyzikální teorii neustálého neuspořádaného pohybu. Remake Autistic boys odkazuje k retardaci holandské krajiny za použití jejích typických obrazů.

1 příspěvek k “AUTISTIC BOYS”

 1. Conviva Yoel napsal20. říj. 2011:

  Podivne. Opravdu velmi podivne.
  Modernimu umeni a jeho „tvurcum“ lze zcela jiste odpustit jeho narcismus, touhu upoutat pozornost za kazdou cenu, jeho ne-smyslnost a duchovni vakuum, ktere predstira semantickou polysemii, atp.
  Co se mu ale rozhodne neda odpustit, je jeho samozrejma ochota poslapat a poplivat vse jine, nepochopitelne, to, co se (zdanlive ci nikoliv) jevi jako slabe a periferni.
  Kdo dal dvojici Kratky – Repsyte pravo zneuzit stereotyp, ktery se vaze ke skupine obyvatel oznacovane jako „autisticka“, ku prospechu svemu a sveho „umeleckeho“ projektu? Jaka souvislost mezi autismem a „retardovanou holandskou krajinou“ je zde vlastne zviditelnovana? Co o autismu tito „umelci“ vlastne vubec vi?
  Obavam se bohuzel, ze takovy vytvor, ktery tak neetickym zpusobem poskozuje autistickou populaci a redukuje obraz jejiho sveta na par monotonnich pohybu, aby z toho vytezil ku prospechu svemu – se neda nejen nazyvati dobrym ci cennym umenim, ale vyrazuje sebe samo z teto oblasti vubec.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)