Videoart/Audiovisual

*quality speakers or headphones highly recommended*

“You know, producers don’t usually talk to us like that, so we were really curious about the offer.
Simply put: if we give you the data we have on Victor Fleming, is it possible to know what kind of movie he would make today?
Crazy, right?”

Peter Davis,Movies of Tomorrow
https://www.facebook.com/events/413620522354315/

David Přílučík ve své poslední práci s názvem ‘Blind Bidding’ uvádí diváka do situace generické TED Talk prezentace plné techno-optimistické rétoriky; nekonečného potenciálu a správných rozhodnutí.
Peter Davis, kreativec, manager a byrokrat ze Sillicon Valey je však pouhou fikční postavou z již neexistující korporace Worldwide Motion Pictures Group, vytvořené Přílučíkem pro to, aby relativizoval utopické přísliby podobných společností.
Záznam z inscenované prezentace o digitální exhumaci hollywoodského režiséra Victora Fleminga, transformuje Přílučík do sugestivního narativu. Re-interpretuje tak zneklidňujícím způsobem vývojářovi vize, jehož prezentace se prolíná s digitálním zásvětím, jakousi prostupnou zónou, kde se Big Data formují v člověku nepochopitelné struktury inteligence. Původně pracovní nástroj se svou nezamýšlenou emancipací tvůrcům vymyká, a dává do běhu nepředvídatelné procesy s ještě nepředvídatelnějšími důsledky.
V tomto kontextu tedy i trailer na Flemingův film, na kterém David Přílučík spolupracoval s programátorem strojového učení Petrem Švarným, nabývá mnohem nejednoznačnějších významů.
Blind Bidding tak nespekuluje o podobě budoucnosti jako takové, ale o její současné distribuci a o těch, kteří mají právo jí disponovat. Ať už je chápeme jako živé, mrtvé, lidské nebo nelidské činitele, jsou neustále v zorném poli naší každodenní danosti.

Here you can express yourself. (*required)