Profily

„Jejich hlaví téma je: mít výstavu, být pozván a nic víc!“, tvrdí Stefan Tiron o vizuálních umělcích v Bukarešti v protikladu s aktivitami současně vykořeněného Národního centra tance v Bukarešťi (CNDB).

Reportáž především odkrýrvá širší společenské souvislosti v Rumunsku a to vnímání sama sebe, důležitost bukurešťských psů na ulici a nekalé praktiky v rozšiřování nepravdivých informací velkých firem. 
K nejagresivějšímu vývoji kapitalismu v Evropě je bohužel místní společností pasivně přihlíženo. Kontury pomalu se rodící občanské společnosti můžeme právě vidět na radikálních intervencích státem zrušeného CNDB. Jednu z klíčových performancí 2012, Ultima Apocalipsa od Florina Fluerase, Iona Dumitrescu, Iuliany Stoianescu nám popsal kulturní kritik a kurátor Stefan Tiron.

Stefan Tiron (b. 1976) writes currently on the subjects of music, clubs, comic books, fashion, movies, Japanese underground, mass and popular culture for the following periodicals and platforms: Arhitext Design, Octogon Art & Architecture, IDEA Art & Society, the parasitic mag Tura_bar, Noise.ro, Re:publik, Imago, Archis, Praesens, Springerin, Target Trash, Observatorul Cultural, Igloo: habitat si arhitectura, Games on three inches, Cotidianul Weekend supplement, Rocka Rolla, Intermedia, Artelier, SUNETE, Underconstruction (Berlin Database), alternativ.ro, conset.org, groaza.ro, e-wac.org, monochrom.at

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)