Okno do videoarchivu VVP AVU

Video zachycuje atmosféru vernisáží v jedné z nejvýznamnějších českých galerií té doby. Záběry na exteriér Galerie Václava Špály z Národní třídy střídá informace o podobě výstavy Vladimíra Skrepla, fragmenty úvodních slov a performance Dependent Dance Company Petra Záveského.

Záznam končí banálními hovory vedenými na závěr vernisáže v již takřka prázdné galerii.

Výstavu Vladimíra Skrepla zahájil kurátor galerie Jaroslav Krbůšek, o výstavě Žena v domácnosti Míly Preslové, která se odehrála v přízemí v tehdejší Galerii Malá Špálovka, promluvila Jana Ševčíková z Akademie výtvarných umění. Na záznamu se také objevují Josef Bolf, Jiří Černický, Tomáš Císařovský, Martin Dostál, Pavla Gajdošíková, Anežka Hošková, Mário Chromý, Vilém Kabzan, Jiří Kovanda, Jarmila Kovandová, Alena Kotzmannová, Václav Magid, Jiří Matějů, Milan Mikuláštík, Jan Mucska, Míla Preslová, Petr Romanov, Markéta Vaňková, Jiří Ševčík, Jakub Špaňhel, Marek Ther, Ivan Vosecký a další. Vernisáž proběhla 7. 3. 2001.

Z archivu Vladimíra Skrepla, kamera Marcel Průcha, digitalizace z VHS VVP AVU.

V rubrice Okno do archivu pravidelně zveřejňuje Vědecko-výzkumné pracoviště Akademie výtvarných umění v Praze (VVP AVU) ve spolupráci s Artyčok.tv práce z videoarchivu VVP AVU. Výběr pro Artyčok.tv se zaměřuje na starší díla (materiály z konce 20. století), práce na pomezí videoartu, filmu a dokumentace, nebo i na čistě dokumentární materiály související s nedávným vývojem českého a slovenského výtvarného umění.

 

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)