Výstavy

Druhá výstava v prostoru Studia Kostelní s názvem Recepty na směs reaguje na uvedenou inscenaci Mileniny recepty režírovanou Kamilou Polívkovou, kde jsou jako výchozí materiál zpracované skutečné osudy Mileny Jesenské a její dcery Honzy Krejcarové,dialog dvou žen, matky a dcery rekapitulující svůj život v kuchyni. Pavel Sterec se svým otcem Janem Jaroslavem Stercem zpracují toto téma ve společné instalaci zabívající se post-racionálními technologickými přístupy.

 

Měla to být původně společná výstava s mým otcem, ale do uzávěrky tohoto textu jsem se s ním nedokázal spojit. Odjel do hippy komunity v polské Wolimierzi a nebere telefon. Rád bych se pro výstavu volně odrazil od nepříjemného pocitu, který mám vždy z návštěv jednoho (falešného?) léčitele, který je v poslední době často u rodičů doma. Nikoho tam naštěstí neléčí, jen tam pije čaj a povídá si s nimi o svých schopnostech.

Doufám, že se na tématu výstavy, až se otec vrátí, shodneme. Návštěvy léčitele pro něj nejsou nejspíš vůbec nepříjemné, jinak by ho domů nezval. Snad k celé věci bude mít co říct.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)