Reportáže

Poslední, pátá zastávka doprovodného projektu Ceny Jindřicha Chalupeckého 555 se odehrála v Plzni a představila finalistu Romana Štětinu. Odpoledne Štětina představil nový umělecký projekt před budovou Českého rozhlasu v Plzni a večer v Měšťanské besedě autorským komentářem doprovodil zvukovou koláž složenou z vlastních inspiračních zdrojů.

Nový projekt, který Roman Štětina v Plzni představil, se jmenuje Levý-pravý. Na náměstí Míru proběhl za účasti profesionální simultánní tlumočnice „překlad“ živého vysílání ČRo. Posluchači zároveň mohli v organizovaných skupinkách zacházet do stereo posluchárny uvnitř budovy rozhlasu, kde je očekával autor i se svou uměleckou realizací. Spojení vnitřního prostoru historické budovy rozhlasu a přilehlého okolí parku tak zprostředkovalo ojedinělé zvukové i optické propojení.

Večerní program odehrávající se v Měšťanské besedě v Kopeckého sadech nesl název Kde červená znamená všechno, jen ne stát. V unikátní audio montáži se mohli posluchači seznámit s inspirací, která Romana Štětinu provázela jeho tvůrčí dráhou.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)