Reportáže

Pražská výstava představí retrospektivní přehlídku jedenácti videofilmů a instalací z různých období autorčiny tvorby. Varianta videa Pravda o této práci, 2014 (La Verdad Sobre Esta Obra, 2010) vznikla přímo v galerii tranzitdisplay a ve videu Alegorie kohouta, 2006 se můžete těšit na český dabing, který vznikl díky laskavé podpoře osmi výrazných mužských uměleckých hlasů.

Loulou Cherinet žije a pracuje mezi Stockholmem a Addis Abebou. Reálie těchto dvou světů, nahlížení rozpolcenosti i hybridních výměn jsou startovním bodem jejího uměleckého zájmu. Vychází z (antropologického) pozorování mužských i ženských rituálů a narací každodennosti – ze záznamu i rekonstrukce běžných promluv a dialogů, v nichž se projevují struktury moci a jinakosti. Její způsob filmového vyprávění obsahuje odkazy na historii dokumentárního i avantgardního videa a filmu. Pohybuje se od toho, co je na první pohled zřejmé, k tomu, co je naznačeno, až k tomu co se skrývá.

Loulou Cherinet (1970) studovala umění na Akademii v Addis Abebě, Etiopii, RIA ve Stockholmu, Švédsko a na University of Linkoping. Žila v Indonesii a vystavovala na dlouhé řadě samostatných i skupinových výstav: Asni Gallery, Addis Ababa/Ethiopia, Manifesta 8, Murcia/Spain, Migros Museum, Zürich/Switzerland, 5th Encounters of African Photography, Bamako/Mali, Moderna Museet Stockholm/Sweden, Art Dubai, Madinat Jumeirah, Dubai/United Arab Emirates, Biennale of Sydney, Sydney/Australia, 27th Bienal de São Paulo, Brazil a další.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)