Přednášky

Luis Camnitzer (*1937) je umělec rovněž známý jako autor knih, kurátor a pedagog. Je emeritním profesorem na State University of New York.
Studoval v uruguayském Montevideu a poté se v roce 1964 vydal do USA. V New Yorku (společně s Lilianou Porter a José Guillermem Castillem) spoluzaložil politicky angažovanou skupinu The New York Graphic Workshop.
Jeho odchod z Uruguaye byl zprvu motivován rozvojem umělecké kariéry, když se ale režim v roce 1973 zvrhl v tvrdou diktaturu, ocitl se v exilu. Tehdy se poprvé objevují náměty, které se v jeho pracích vyskytují až doposud: identita a exil, jinakost či odpor, přičemž do svých textů a umělecké tvorby zařazuje rovněž politický obsah.
Krom řady aktivit byl jedním z organizátorů výstavy Global Conceptualism: Points of Origin, 1950s-1980s a autorem knih Conceptualism in Latin American Art: Didactics of Liberation a New Art of Cuba.

Jeho díla byla vystavena na mnoha mezinárodních přehlídkách a bienálích: Havana, Benátky (zastupoval v roce 1988 Uruguay), Mercosur, Liverpool, Whitney, Pontevedra a Dokumenta XI.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)