Reportáže

Kutná Hora otevřela během deseti letních dnů své brány „nultému“ ročníku festivalu GASK Artfest.

Atraktivní multižánrový program oživil nádvoří Jezuitské koleje v těsném sousedství gotického chrámu sv. Barbory stejně jako ulice a náměstí starobylého města. Na své si přišli nejen vyznavači alternativní hudební scény, ale i milovníci filmu a současného výtvarného umění. Organizátor festivalu – GASK / Galerie Středočeského kraje – představil v pečlivé dramaturgii progresivní segment vizuální a hudební kultury jako nejlepší pozvánku necelý rok před zahájením provozu v prostorách Jezuitské koleje v květnu 2010.

MÍSTO A FORMULE
Série performancí a vizuálních intervencí nabídne nečekané události a setkání, které v kulisách magické a historicky unikátní Kutné Hory mohou na diváky, stejně jako náhodné chodce i starousedlíky, působit jako zjevení. Kurátorka projektu a desítka oslovených umělců posunou, umocní i „naruší“ poklidnou každodennost.

LETNÍ KINO
Tři letní večery bylo možné strávit na nádvoří Jezuitské koleje, kde bylo instalováno letní kino se vstupem zdarma. Tři filmové večery v rozdílném pojetí, tři pohledy, tři formy k zamyšlení o společnosti a její sociální a ideologické funkci, emocích a touhách poznávat okolní svět.

CREEPY TEEPEE
Na nádvoří Jezuitské koleje vyrostlo open air pódium, kde během šesti dnů v dramaturgii uměleckého kolektivu A.M. 180 vystoupila řada pozoruhodných jmen zahraniční alternativní scény spolu se zdejšími kapelami a hudebníky.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)