Reportáže

Přehlídka současného českého i světového umění ve veřejném prostoru. Výstavní projekt Kontejnery umění je doprovodnou akcí k výstavnímu projektu Brno art open – Sochy v ulicích, který organizuje Dům umění v Brně.

Tento projekt reaguje na dlouhodobé uzavření Domu umění z důvodu rekonstrukce, sdružení Uff Art tak přišlo s návrhem udělat alternativní galerii v prostorách brněnského Malinovského náměstí. Běhěm tří měsíců trvání projektu Sochy v ulicích jsou tak před Domem umění nainstalovány typické stavební buňky-kontejnery, kde postupně proběhnou 3 výstavní projekty – jedním z nich je Imitace míst. K těmto výstavám je přidružena série audiovizuálních performancí na náměstí a v kavárně Trojka, nazvaná Burning beats. Projekt Kontejnery umění vytváří alternativu výstavního prostoru a klasického způsobu prezentace. Dlouhodobá absence Domu umění města Brna, zapříčiněná rekonstrukcí objektu, vytváří vhodnou situaci pro vznik náhrady. Nahrazováním, nápodobou se zabývá výstava Imitace míst, jeden ze tří výstavních projektů realizovaných během tří letních měsíců.

Výstava představí výběr mladých prostorových tvůrců, autory, kteří se věnují sochařským a prostorovým realizacím – instalacím a objektům.Vystavené práce vzniknou přímo pro tuto akci, pro prostor kontejneru a jeho okolí. U prostorové výstavy se nabízí vyjít ven ze čtyř stěn do veřejného prostoru, pracovat s venkovním pláštěm buněk a jejich vnějším okolím parku a ulice.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)