Přednášky

Mario de Vega (*1979) je na jedné straně autor, který se prezentuje jako hudební improvizátor zkoumající různé hodnoty křehkosti. Staví si vlastní hudební nástroje, upravuje elektronické technologie, gramofony a počítače, které sestavuje do různých kombinací. V současné době při svých vystoupení používá analogové přístroje.

Na druhé straně systematicky intervenuje se svými projekty do veřejného prostoru. Od roku 2005 se specialisty na pyrotechniku z města Tultepec (severní část Mexico City) intenzivně pracuje na různých variacích detonací, kterými tvaruje železné pláty do objektů, rozbíjí atria galerií apod.
Dále ve svých aktivitách záměrně dezorientuje publikum, přičemž nelze jasně rozeznat, zda jde o ironii nebo seriozní činnost; např. v roce 2008 umyl 6000 litry vody super chráněnou kulturní památku v Mexico City.

Mario de Vega se narodil v Mexico City, 1979. Pracuje a žije v Berlíně. Jeho práce se objevily v různých kontextech, včetně muzeí, galerií a nezávislých prostorů v Mexiku, Evropě, Spojených státech, Kanadě, Japonsku a v Jižní Americe.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)