Reportáže

Hacks 4 Democracy s podtitulem A hackday on open data bylo dvoudenní setkání. Událost byla zaměřena na prezentace, spolupráce a hledání řešení v otázce současného stavu vládnoucích vrstev v demokratických systémech. Setkání mělo za cíl spojit vývojáře, programátory, designéry, výzkumníky, právníky a novináře.
Bylo cítit, že program byl odvážně postaven ve filozofickém stínu open society a source (otevřených společnostech a zdrojů), tedy myšlenek, které nejsou prezentovány s takovou pompéznosti. Lze tvrdit, že se týkají celé společnosti: od kreativního světa až po politiku. Setkání Hacks 4 Democracy to jen potvrdilo. Bylo zde prezentováno mnoho inspirativních projektů jako Parlabla, kdo co říká v bundestagu? (Parlabla, wer sagt was im bundestag?) Friedricha Lindenberga a Stefana Wehrmeyera, kde vizualizovali terminologii současných politických stran (SPD, CDU/CSU, FDP, Bündnis 90/Die Grünen a  Die Linke) v německém spolkovém sněmu. Nezávislý pracovník Rob McKinnon prozměnu představil projekt Kdo lobbuje? (Who’s Lobbying?), který má za cíl spojit mnoho informací, které identifikují lobbing ve státní správě.
Co s tím má umělecký svět společného? Na to vám odpoví v závěru reportáže organizátor – novo-mediální výzkumník Daniel Dietrich.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)