Výstavy

MMX vznikl v lednu 2010 v totálně komerční galerijní ulici Linienstraße v Mitte. Za rohem je turistický symbol Berlína Tacheles a na druhé straně mainstreamový Prenzlauerberg. Takže skvělá lokace. MMX je rozložen do mnoha místností. Prostor je složitý.

Výstava je složena z rozdílných médií. Celkově díla mezi sebou moc nesouvisí. Jde spíš o prezentaci rozdílných přístupů. Z takové nejednoty vzniká většinou cirkus. Každopádně sekce v zadních prostorách, která je sestavená z umělců, jako jsou Michael Ebert, Julian Oliver, Karol Slowik a Rebecca Loyche, byla celkem povedená. Díla mezi sebou vytvořila logické pouto a vzájemně se doplňovala.

Přes všechny výhrady je tento prostor skutečná pecka a jak se zdá, není důležité mít – jako u všech dalších výstavních projektů – nějaké významné kurátorské pojítko, souvislost, nebo důsledný výběr. MMX má zvláštní prostory a tedy i svůj zvláštní program a svůj přístup. Ukazuje věci ve zdánlivých nesouvislostech. A jak je zde vidět, různorodost médií je také možný recept jak dostat lidi do galerie a na výstavy – tak jak to předvádí MMX.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)