Výstavy

Umělecké duo Puškin/Talacko přináší do prostoru galerie Vernon Projekt výstavu Alter Ego. Připravte se na setkání třetího druhu s osobnostmi známými i neznámými, ale rozhodně tak, jak je neznáte. Puškin/Talacko totiž předkládají svá ALTER EGA.

David Švehlík jako srst štětináče, Tomáš Verner jako kapesní nůž nebo Jan Haubert jako černá krabice od bot? Instalace je pomyslnou schůzkou těch, kteří by se možná jinde nesešli. A jde tu samozřejmě i o vás. Dokážete odpovědět na otázky, které Puškin/Talacko pokládají?
Lze snad říci: Jste bytost, jste člověk, ale nejste umělecké dílo!?
„Přiřazujeme Vám předmět, Vaše Alter Ego. Jedná se o zástupný fyzický předmět, který bude nyní vystaven v galerii. Tento předmět, toto Alter Ego bude teď uměleckým dílem, lze snad říci. Nebo nelze? Myslíte si, že Vaše Alter Ego je nyní uměním? Nemáme zatím dostatek důkazů. Jisté je, že pokud tento předmět bude reálně vystaven, situace se trochu komplikuje.
A co Vy vlastně na to? Přivlastníte si Vám přiřazený předmět? Budete na něj myslet? Uráží Vás náš výběr? Jak vnímáte vlastní Ego, svou existenci a podobu, kterou se prezentujete? Co si myslíte, že jste?“

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)