Výstavy

Výstava soustředí do jednoho prostoru tvořivé strategie postavené na opojných účincích iracionality. Vyprahlé letní město jako scéna pro zakázané hry a svádění. Bezčasí jako pohovka pro naše dlouhou zimou znavená těla. Prožití léta může mít podobu faktického nebo nostalgického opisu.

Víc než k uzavřenému fotoalbu bychom se chtěli přiblížit k prožitku z nočního koupání. Souborem instalací umělců a autorek, které jsme přizvali do projektu, máme ambici vytvořit místo, které by mohlo zůstat v paměti návštěvníků jako léto 2010 v Praze. Něco jako dovolená, ze které sice máte intenzivní zážitky, ale nikdy jste na ní nebyli.

Část autorů se věnuje práci s nalezenou fotografií, resp. s ready made (Nimcová, Moravčík). Doménou skupiny Ládví (Svobodová, Thýn, Haubelt, Severa) je prohlížení míst v městské scenérii. Neobvyklé vztahy mezi každodenními předměty a našimi těly jsou tématem A. Svobodové a J. Kochánkové. Rafinované hry s galerií a vtipné dekonstrukce pohyblivého a statického obrazu jsou výsadou tvorby Matěje Smetany. Další skupinu tvoří malíř KW a malířky Ludmila Smejkalová, Lenka Vítková a Vlasta Žáková, kteří ve své tvorbě zachycují místa a prožitky, pro které jsou slova příliš ochuzující, než aby popsala nezměřitelnou poezii viděného.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)