Reportáže

If [traning in materials and tools] je aktuálním výtvarným počinem dvojice autorů, kteří se čas od času setkávají na společných projektech. Roman Štětina (*1986) a Tomáš Moravec (*1985) patří k nejmladší výtvarné generaci. Oba svým způsobem intervenují do veřejného prostoru.

Pro galerii Kostka MeetFactory připravili oba autoři projekt, který je monumentem spolupráce v několika dějstvích. Jejich práce se skládá z důkladné přípravy, jejímž důležitým výstupem je i fotografie na pozvánce k výstavě. Akce, která spočívá ve společné strastiplné cestě obou přátel z místa vzniku myšlenky až do galerie MeetFactory. A z výsledné instalace, která disponuje napětím i souladem zároveň. Fyzická energie kumulovaná v prostoru je zároveň konstruktivní i dekonstruktivní silou a demonstruje vzájemnou sounáležitost obou tvůrců.

Je poctou tvořivému přátelskému dialogu, který je nejenom pro tuto dvojici důležitým návodem na to, jak nepodlehnout nekritickému sebeobdivu a zaručeným prostředkem jak ustát všelijaká úskalí umělecké profese s úsměvem a ve zdraví.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)