Výstavy

Výstava experimentální americké filmařky Barbary Hammer, probíhající jako doprovodný program k letošnímu filmovému festivalu Mezipatra, představí výběr z autorčiny tvorby od počátku 70. let 20. století.

Barbara Hammer se jako jedna z prvních filmařek ve Spojených státech soustavně zaměřila na tabuizovaná témata spojená s ženskou tělesností a lesbickou sexualitou. Na výstavě nazvané prostě Hammer! jsou k vidění její snímky Superdyke (Superlesba, 1975), Ženy, které miluji (1976) a Nitrátové polibky (1992). Filmy Barbary Hammer dnes patří ke klasice lesbické kinematografie a dočkaly se světového uznání nejen pro otevřený způsob, kterým popisují ženskou touhu po ženách, ale i pro svou experimentální, nelineární formu. Její snímky byly prezentovány ve význačných světových galeriích včetně Muzea moderního umění v New Yorku, pařížského Centre Pompidou a londýnské Tate Modern. Na výstavě ve Fotograf studiu tvoří pandán k vybraným filmům Barbary Hammer fotografie Martiny Uhlířové a videa Veroniky Neumanové a Heleny Sequensové.

1 příspěvek k “HAMMER!”

  1. haba napsal03. pro. 2010:

    hehe vidlo ty jsi s tim tocenim cim dal tim prisnejsi, jak daleko to jeste pujde? :D (ale jako tendle pristup se mi moc libi!)

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)