Profily
Klang Und Krach

KlangUndKrach patří k nejrespektovanějším výrobcům hluku. Jejich hudební pole je odrazem lehce degradujících smyslů, otupělých obecnou potřebou obsáhnout maximální pokrytí neuchopitelné rozmanitosti a možnosti doby, již jiní nazývali budoucnost.

Na počátku zrození vydavatelství KlangUndKrach (*2007) byl zprvu nevinně vyhlížející projekt Kašpar von Urbach, později Kaspar von Urbach (*2002 –✝2010). Dekadentní poezie, artikulovaná již tenkrát v téměř zapomenutém jazyce českém, byla předzvěstí nihilistického vývoje této pro label nukleární kapely. Jeho sebedestruktivní zvukové plochy byly předzvěstí následné obřadní smrti, k níž došlo krátce před vznikem tohoto záznamu.
KlangUndKrach nakažen hypertextem se vyvinul v n-hlavou saň. Ústředním chřtánem tohoto zvířete je pečlivě hýčkaný, leč mnohým skrytý K!amm.
K dalším, tentokrát často oheň chrlícím jícnům, patří Head in Body s extenzí My sister is pregnant (*2007). Hlava v těle s pregnantní sestrou je ve skutku smutné a zmatené soužití vedoucí „nikam“. Výsledný zvuk je zhmotněn v jakési neurotické zrcadlení světa kolem, s cílem navázat na reflektovaný nosič své osobní potřeby a chtíče.
Uvolnit napětí trapézových svalů dokáže pak pouze RUiNU (*2007). RUiNU je schopné odpočívat do doby, kdy jej je opět třeba. Nastřádané „útržky zvuku“ jejích symbiotických protějšků prezentuje ve formě kolážovité kaše přebírající chuť a teplotu z aktuálního prostoru a času.
K nezvyklé transformaci zájmu dochází v případě No Pavarotti (*2009), vyvinuvšího se z The Ruin of Ruins. Ani zde se nezbavíme patologické příchuti smrti. Její aroma je spíše melodramatické povahy, téměř vláčné sladké vůně rozplývající se ve vlnách bezstarostnosti a psychedelie.
Ač se tak může zdát, KlangUndKrach není vůbec sobecké povahy. Pod svá křídla skrývá i další projekty jako například Core of the Coalman (*~2003), Rouilleux (*2008), Birds Build Nests Underground, jinými slovy BBNU (*2007), Soxol (*2009). Z řad mezinárodní sklepní scény zve další smrtelníky k veřejné produkci. Mezi nimi kupříkladu L’ocelle Mare (*2003 / FR), Hiss Nausea, Noyade, Naked Like a Virgin Bee a podobné.

KlangUndKrach také vydává poezii, ale to až jindy…

3x okomentováno “Klang und Krach”

  1. haba napsal04. led. 2011:

    zbytecne dlouhe. po 5min jsme se uz vopravdu hodne nudil… sorry

  2. erik napsal04. led. 2011:

    Zde se můžete vyjádřit.

  3. klara napsal21. led. 2011:

    skvely!

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)