Výstavy

Výstava současného umění a fórum o významu institucí v prostoru bývalé prádelny Psychiatrické léčebny Bohnice. Je muzeum umění elitářským chrámem, prezentujícím pouze dominantní tradici, nebo se má stát spíše otevřeným komunikačním prostorem umožňujícím konfrontaci řady názorů a přístupů? A co škola, nebo nemocnice? Je žádoucí koncentrovat lidi a věci stejného druhu – ať už jsou to duševně nemocní, žáci prvního stupně či řecké plastiky – na jedno místo do majestátní budovy, nebo jsme otevření deinstitucionalizaci, či přinejmenším proměně tradičního vzezření i myšlenkového obsahu těchto modernistických svatyň?

Objekt bývalé prádelny v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice se v současnosti stává platformou pro diskuzi na toto téma, vedení léčebny se přiklání k možnosti vybudovat zde multifunkční centrum současného umění.

Je to jen projekt instituce na druhou, přispívající k upevňování pozice léčebny, která by naopak mohla být rozpuštěna na přátelštější chráněná bydlení, nebo se jedná o krok kupředu, směrem k postupnému překlenování uzavřenosti jednotlivých světů?

4x okomentováno “Instituceum”

 1. Karel Kunc napsal19. kvě. 2011:

  Ahoj všem, taky jsem se této výstavy účastnil jako umělec,byl sem osloven vrámci výuky -Altea mi mojí (školní)věc pochválila,věnoval jsem tomu taky nějakou energii čas a peníze,pokud by to někomu nevadilo rád bych byl pod výstavou podepsán alespon na artycoku-Díky a nezlobte se -karel

 2. ni napsal20. kvě. 2011:

  neboj Karle, Janek to urcite spravi

 3. Karel napsal21. kvě. 2011:

  Díky

 4. Natalie napsal24. čen. 2011:

  Zdravím! Co je vlastně předmětem té vaší diskuse? Uplně vám nerozumím. Chápu, že se vám líbí prostředí psychiatrické léčebny pro umělecké vyžítí, takové prostředí bylo a je lákavé, to není žádnou novinkou. Ovšem dost dobře nerozumím tomu, na co chcete upozorňovat nad čím chcete diskutovat, co chcete měnit. Děkuji za odpověď.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)