Výstavy

Výstavní projekt se věnuje institucionální a prostorové proměně, která nastane během přípravy a instalace výstavy. Projekt je realizován v Praze v Rakouském kulturním fóru (Zentrum, 14. 1.–22. 2. 2011) a ve Vídni v Českém centru (Centrum, 19. 1.–3. 3. 2011). Na výstavách spolupracovali Dominik Lang, Marcus Geiger a Martin Mazanec.

 

Zentrum

Marcus Geiger (*1957, Muri, Švýcarsko) žije ve Vídni. Patří ke generaci evropských umělců, která vystudovala koncem 70. let, prošla lekcí akčního umění, performancí a proměnila novou malbu 80. let v „neo-geo“. U Geigera je charakteristický vztah k prostoru, do kterého intervenuje, vytváří v něm nové situace a narušuje jeho běžné užívání. Pohybuje se neustále mezi prostorovou skulpturou, instalací a architekturou. Rád se usazuje v už poznamenaném teritoriu, využívá všech vnějších okolností, zasazuje je do své práce a svým způsobem tak rehabilituje každodennost a všednost.

 

Centrum

Dominik Lang (*1980) je zástupcem generace vizuálních umělců zkoumajících zákonitosti prostorových a architektonických daností. Marcus Geiger (*1957) patří ke generaci evropských umělců, která pracuje s konceptem „uměleckého díla“; charakteristický je vztah k prostoru, do kterého intervenuje, vytváří v něm nové situace a narušuje jeho běžné užívání. Martin Mazanec (*1981) je představitelem generace dramaturgů a kurátorů pohyblivého obrazu, která se zabývá aspekty prezentace umění v kontextu kin a výstavních prostor.

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)