Výstavy

Zahajovací výstavu tvoří čtyři monumentální instalace, jejichž autory jsou José-María Cano, Michael Bielicky a Kamila Richter, Matej Krén, a konečně Jiří Hůla ve spolupráci s Dominikem Langem.

Nejrozsáhlejší expozice Vítejte v kapitalismu!, jež svůj název propůjčila celé výstavě, svým tématem vytváří pro otevření centra DOX pregnantní kontext, jímž je spojení umění se světem médií a kapitálu. Tvoří ji několik obrazových souborů španělského malíře Josého-Maríi Cana, jejichž tématem je symbolika světa finančních transakcí, dotýkajících se nejrůznějších oblastí našeho života.

Videoinstalace Falling Times Michaela Bielického a Kamily B. Richter (ve spolupráci s Dirkem Reinboldem) pomocí počítačového programu v reálném čase vizualizuje nepřetržitý tok zpráv z celého světa a upozorňuje na úlohu zpráv a informací v současné společnosti.

Slovenský umělec Matej Krén je autorem monumentální instalace Sediment, kterou tvoří obrovská zakřivená zeď postavená z knih. Krén, stejně jako Cano, ve svém projevu spojuje novým a šokujícím způsobem materiální a symbolický svět a vytváří tak znepokojivou fyzickou skutečnost.

Unikátní Archiv Jiřího Hůly vznikal od roku 1984 ve formě dokumentace uměleckých aktivit v českých zemích, sám o sobě však může být chápán jako umělecký projekt. DOX požádal mladého umělce Dominika Langa o vytvoření instalace Archivu tak, aby tyto skryté umělecké aspirace vystoupily na povrch.

1 příspěvek k “VÍTEJTE V KAPITALISMU!”

  1. eliska votavova napsal21. úno. 2009:

    Hi,

    i definitely must to recomended especially work of art from Matej Kren!
    U better see it after sunset when the gallery is dark and u can enjoy as much as you can play of lights and secret hall inside of work of art of wall made by books…u shouldn´t go to see it alone…!!!

Zde se můžete vyjádřit. (*nutné)