České centrum v Bukurešti se těší v rámci místního uměleckého klimatu k velice oblíbenému kulturnímu uzlu. Již třetím rokem zde pravidelně probíhá Documentary Mondays, který je zaměřen na současný český dokument, ale i před premiéry filmů místních renomovaných režisérů. Centum je především zakladatelem aktuálně jednoho z nejdůležitějšího rumunského filmového festivalu: One World Romania – festival dokumentárního filmu o lidských právech.
Dále v interview ředitel René Kubášek vysvětlil úlohu centra s pozicí České republiky v rámci Evropy do aktivit dalších institucí, kteří plní v Bukarešti stejnou kulturní misi.