SYZÝGIA: POSLEDNÁ VÝSTAVA?

Výstava skupiny Syzýgia si kladie za cieľ predstaviť verejnosti tvorbu skupiny aktívnej v rokoch 1987-1992. Vystaviť diela ktoré nikdy neboli súborne prezentované a autorov, ktorí /s výnimkou Ruda Sikoru/, už niekoľko rokov netvoria a nevystavujú. 

Gabriel Hošovský, Martin Knut a Miloš Novák patrili k dôležitým členom mladej generácie postmoderných umelcov, nastupujúcej na slovenskú umeleckú scénu po roku 1987, nadväzujúcu na nemecké neoexpresívne tendencie Neue Wilde a taliansku transavantgardu. Napriek potrebe historicky sumarizujúcej výstavy sa verejnosti nepredstaví klasická retrospektívna výstava ale experimentálny model troch kurátorských výstav. Z piatich koncepcii troch kurátorov budú verejnosti predstavené v týždňových intervaloch tri tematické výstavy Jany a Jiřího Ševčík: Príbehy a postreál, Fragmenty a celky I. a Fragmenty a celky II.

umělciRudolf Sikora, Gabriel Hošovský, Miloš Novák, Martin Knut
kurátorJana Ševčíková, Jiří Ševčík
místoGallery of Slovak Union of Visual Arts
kameraPeter Barényi
zvukPeter Barényi
střihPeter Barényi
interviewKatarína Slaninová
překladEva Maršíková
publikováno2. 5. 2010
jazykČesky / English
embedlink icon