Bob Dylan, Bob Dylan, Boba Dylana

Nina Beier a Marie Lund se s Jiřím Kovandou poprvé setkaly v Praze v roce 2006. Původem dánské umělkyně zde vystavovaly v Galerii Display. Od té doby se s Jiřím Kovandou několikrát setkaly na mezinárodní profesionální scéně,
  například v Tate Modern v roce 2007, o rok později na výstavě All the Best v Gallery OneOneOne v Londýně a ve stejném roce je Jiří Kovanda přizval k účasti na své výstavě Když jsem byl malej, hrál jsem si s holkama v Galerii Klatovy / Klenová. Tyto společné aktivity jsou samy o sobě znamením existujících souvislostí v  tvorbě a uvažování autorů. Vzájemné spojitosti nezanikly ani nyní, kdy se dvojice autorek rozhodla vydat každá svým směrem – Nina Beier žije a pracuje v Berlíně, Marie Lund v Londýně. Projekt, který umělci připravili pro Centrum současného umění DOX, bude jejich prvním společným konceptem. Ve svém názorovém východisku v sobě slučuje přístupy konceptuální, minimalistické, kontextuální a nový zájem o sochu a objekt. Projekt je koncipován jako vzájemný rozhovor mezi umělci a kurátorkou a tím se řídí i výběr jednotlivých prací. Výstava by na ploše tří pater měla představit práce umělců v přímých i méně zjevných tematických souvislostech, které umožní různé způsoby čtení.

umělciNina Beier, Marie Lund, Jiří Kovanda
kurátorEdith Jeřábková
místoDOX
tagy
účinkujícíEdith Jeřábková
kameraJan Vidlička
zvukJan Vidlička
střihJan Vidlička
interviewJan Vidlička
překladMarta Darom
publikováno28. 3. 2011
jazykČesky / English
embedlink icon
arrow down
související
Bob Dylan, Bob Dylan, Boba Dylana
Filip Nádvorník i Petr Švolba jsou oba umělci i řemeslníky zároveň. Důraz na schopnost vytvářet rukama něco funkčního je v přímém kontrastu se schopností vytvářet rukama také věci, které zdaleka tak utilitárně užitečné nejsou. Jako obrazy nebo sochy.