Studenti Ateliéru nových médií I si všimli, že na Akademii výtvarných umění v Praze schází společný komunikační prostor, a tak se rozhodli vzít věc do vlastních rukou. Vznikl tak nezvyklý prostor studentské kavárny se stejně nezvyklým způsobem placení.

umělciAnetta Mona Chisa, Štěpán Kleník, Michal Pustějovský
kurátorAnetta Mona Chisa
místoGalerie AVU
tagy
kameraIvan Svoboda, Jan Vidlička
zvukIvan Svoboda, Jan Vidlička
střihIvan Svoboda, Jan Vidlička
kategorieReportáže
publikováno8. 5. 2008
jazykČesky / English
embedlink icon
arrow down
související
FREE PIVO
Na konci roku 2012 se do konkurzu na ředitele Domu umění města Brna přihlásilo pět uchazečů. Zřizovatel této instituce, brněnský magistrát, odmítal zveřejnit jejich jména s odvoláním na zákon o ochraně osobních údajů.Novou ředitelkou byla na doporučení výběrové komise nakonec jmenována Terezie Petišková. Jedním ze dvou neúspěšných uchazečů byl dosavadní ředitel Rostislav Koryčánek; po vyhlášení výsledků byl ze své funkce předčasně odvolán. Důvody tohoto předčasného odvolání zůstaly ze strany magistrátu bez jakéhokoliv vysvětlení.
Kolektiv Ateliéru bez vedoucího ve spolupráci s Akademií výtvarných umění v Praze uspořádal sérii přednášek a performativních vstupů na téma uměleckého vzdělávání. Pozvaní hosté a hostky – umělci, teoretičky i aktivisté – se ve svých příspěvcích různými způsoby zabývali momentem rozpoznání nerovnosti a možnostmi, jak na ni reagovat. Ptáme se: co přesně můžeme dělat?
Galéria Kurzor je projekt spravovaný Centrom pro současné umění Praha, ktorý sídli priestore bývalej pekárne v pražských Holešoviaciach. Každoročne dáva vybranému kurátorovi či kurátorke priestor a produkčné, finančné a inštitucionálne zázemie pre uskutočnenie celoročného dramaturgického plánu v podobe výstav, doprovodných programov a publikacií.