Přednášky

MARIO DE VEGA

Mario de Vega (*1979) je na jedné straně autor, který se prezentuje jako hudební improvizátor zkoumající různé hodnoty křehkosti. Staví si vlastní hudební nástroje, upravuje elektronické technologie, gramofony a počítače, které sestavuje do různých kombinací. V současné době při svých vystoupení používá analogové přístroje. 

Na druhé straně systematicky intervenuje se svými projekty do veřejného prostoru. Od roku 2005 se specialisty na pyrotechniku z města Tultepec (severní část Mexico City) intenzivně pracuje na různých variacích detonací, kterými tvaruje železné pláty do objektů, rozbíjí atria galerií apod.
Dále ve svých aktivitách záměrně dezorientuje publikum, přičemž nelze jasně rozeznat, zda jde o ironii nebo seriozní činnost; např. v roce 2008 umyl 6000 litry vody super chráněnou kulturní památku v Mexico City.

Mario de Vega se narodil v Mexico City, 1979. Pracuje a žije v Berlíně. Jeho práce se objevily v různých kontextech, včetně muzeí, galerií a nezávislých prostorů v Mexiku, Evropě, Spojených státech, Kanadě, Japonsku a v Jižní Americe.

umělcide Vega Mario
místoN.K.
tagy
účinkujícíde Vega Mario
kameraFrantišek Zachoval
zvukFrantišek Zachoval
střihFrantišek Zachoval
kategoriePřednášky
publikováno14. 4. 2010
jazykČesky / English
embedlink icon
arrow down
související
MARIO DE VEGA
Bučení je festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění. Jeho sedmý ročník proběhl 2. a 3. srpna 2024 na platformě Přespolní v Lubné u Poličky a vystoupili na něm umělci a umělkyně ze zahraničí i české a slovenské scény.
Život na Zemi prošel nějakými čtyřmi miliardami let evoluce a po celou dobu se vyvíjel pospolu, propleten sítí intimních vztahů. Máme společného předka, všichni potřebujeme k životu ty samé sloučeniny a i naše stavba těla je podobná, proto si navzájem rozumíme.