Diskuze

Eye in the Sky III, diskuze v rámci Festivalu Fotograf #7

Spolu s denodenním připojením k síti se i s nejlepším zabezpečením to soukromé stává veřejným. Jsou větší hrozbou hackeři nebo uživatelská nerozvážnost?

Sběr osobních dat jako zásah do soukromí jednotlivce nebo jako nutný způsob ochrany jeho soukromí a bezpečí? Jaká jsou úskalí neustálého připojení přenosných zařízení k síti? Roste opatrnost společnosti spolu s růstem objemu dat zachycených ve virtuální síti? Kdo všechno je hackerem a jak se proměňuje jeho role v rámci korporací, volebních či reklamních kampaní nebo antivirových společností? Hacker jako padouch, nebo umělec digitálního světa.

Diskuzi na daná témata vedli americký umělec a fotograf Trevor Paglen, Avast CTO Ondřej Vlček, filozofka a designérka Denisa Kera a Václav Jánoščík, filozof a teoretik umění a společnosti v době internetu.

Diskutující:
Trevor Paglen
Ondřej Vlček
Denisa Kera
Václav Jánoščík

místoAvast
tagy
účinkujícíTrevor Paglen, Denisa Kera, Václav Janoščík, Jen Kratochvil, Ondřej Vlček
kameraMartin Vronský
zvukMartin Vronský
střihMartin Vronský
kategorieDiskuze
publikováno24. 11. 2017
jazykČesky / English
embedlink icon
arrow down
související
Eye in the Sky III, diskuze v rámci Festivalu Fotograf #7